Apsaugokite akis nuo žalingos mėlynos šviesos - lęšiams 40% nuolaida!

Mėlyna šviesa yra reikalinga mūsų organizmui, tačiau per didelis jos kiekis yra kenksmingas mums ir už to slepiasi pavojai:

  • Mėlyna šviesa sutrikdo žmogaus biologinį ritmą;​
  • Sukelia miego sutrikimus;
  • Gali skatinti akių ligų vystymąsi;
  • Akys patiria nuovargį bei būna paraudusios.

Mėlyna šviesa praeina į akies vidų giliau nei UV spinduliai ir pasiekia tinklainę. Tinklainės lazdelės, kolbelės ir pigmentinės ląstelės turi daug fotopigmentų, kurie absorbuoja 415-455 nm bangos ilgio šviesos energiją. Jei mėlynos šviesos poveikis yra intensyvus ir ilgai trunkantis, fotoreceptorių išoriniuose segmentuose gali kauptis all - trans - retinalis (ATR), kuris sukelia oksidacinį stresą fotoreceptorių išoriniuose segmentuose. Tuomet šie negali būti tinkamai fogocituoti tinklainės pigmento epitelių ląstelių. Nepilnai fogocitavus, kaupiasi lipofuscino granulės pigmentiniame epitelyje, atsiranda degeneracija, fotoreceptorių žūtis. O tai susiję su kai kurių akių ligų atsiradimu ar pablogėjimu - amžine geltonosios dėmės degeneracija, pigmentiniu retinitu, Stargardt liga. Žalingas spindulių poveikis gali sukelti ir akių melanomą. Dėl didelio kiekio mėlynos šviesos gali būti pažeistos ir ragenos epitelio ląstelės.

 


Daugiau informacijos: http://www.visainfo.lt/akiniai-dirbantiems-kompiuteriu-su-nauja-akiniu-lesiu-danga-blue-balance-94444

Kilus klausimams, prašome skambinti +370 67795434